39.kolo I. hokejovej ligy

22.01.2010 Celý región

HK Trebišov - HC Prešov 07 5:4 (3:2, 1:1, 1:1)
Góly: 6. Učník (Králik), 13. Učník (Dancsák), 18. Findura (Tkáč, Tomáš Sax), 25. Belušár (Gašpar, Kobeľa), 44. Dancsák (Mazúch, Učník) v pres. - 13. Novák (Pulščák, Suja), 17. Suja (Koky, Pulščák), 23. Novák (Pulščák, Koky), 46. Kubus (Koky, Hopkovič)
Vylúčenia: 2:4 na 2 min.
Presilovky: 1:0
Rozhodovali: Jura - Grečko, Gavalier
divákov: 600

Vo východniarskom derby nastúpili družstvá, ktorým by nemala ujsť účasť v play off. Domáci v zostave s "veteránom" Fabulom a bývalým hráčom Bardejova Tkáčom chceli zabodovať. Prvá tretina bola úrodná na góly. Mala všetko z hokejovej abecedy. V druhej tretine sa opäť hral vynikajúci hokej. Šarišania v 23. minúte vyrovnali na 3:3, no už o dve minúty neskôr Belušár rozjasal domáce tribúny. Obe družstvá pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Tretia tretina pokračovala v nasadenom tempe. Trebišovčania opäť išli do vedenia, no hostia vzápätí znížili. Záver bol dramatický. Osem sekúnd pred koncom tretiny hostia odvolali brankára, no už nedokázali skórovať.

HK Dukla Michalovce - MHK Kežmarok 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Góly: 2. Stríž (Štefanech, Miľovčík), 4. Regenda (Štefanech, Stríž) v pres. , 19. Štefanech (Stríž, Miľovčík), 32. Miľovčík (Stríž, Štefanech) v pres. , 35. Štefanech (Stríž, Miľovčík) - 46. Lapšanský (Brejčák, Kramár), 59. Žemba (Michal Gavalier)
Vylúčenia: 3:3 na 2 min.
Presilovky: 2:0
Rozhodovali: Halecký - Hric, Kalina
divákov: 1430

V priamom súboji o miestenku v play off začali domáci raketovo a po štyroch minútach viedli 2:0 a vďaka výbornému výkonu sa dostali až do 5-gólového vedenia. V poslednej časti hry hostia pridali, výsledok prikrášlili, ale na výhre domácich to už nič nezmenilo.

HK Brezno - HC 07 Detva 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Tonkovič (Paško, Babic) - 31. Pohorelec (Lalka, Srnka) v pres. , 54. Cútt (Hruška)
Vylúčenia: 7:7 na 2 min. , navyše Bálint 0 PODR.
Presilovky: 0:1
Rozhodovali: Majling - Sčensný, Moravec
divákov: 1980

MHK Dolný Kubín - HC Topoľčany 8:1 (2:1, 1:0, 5:0)
Góly: 15. Mahdalík (Jurčo, Fábry), 16. Blaščík (Dzuriak, Droppa), 26. Zeliska (Sobota), 43. Sobota (Zeliska, Šišovský), 45. Hančiak (Mahdalík), 52. Jurčo (Troup) v oslab. , 52. Jurčo, 54. Tomáš Smolka (Jurčo) - 3. Klačanský (Denis Mihalik, Guričan)
Vylúčenia: 6:4 na 2 min.
Oslabenia: 1:0
Rozhodovali: Jung - Farkaš, Hanko
divákov: 340

HK 95 Považská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 18. Koleda (Filo, Zlocha) v pres. , 29. Slávik (Havlíček, Volek) v pres. , 56. Kubrický (Zlocha, Volek) - 10. Chylo (Filip) v pres. , 13. Konečný (Radoslav Kolník) v oslab.
Vylúčenia: 8:9 na 2 min. , navyše Bujdák 10 FILM - Radoslav Kolník 5+DKZ NAP_Z, Pupák 10 NESPH, Škápik 10 NESPH.
Presilovky: 2:1
Oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Matula - Ševčík, Hronský,

MŠHK Prievidza - HC Dukla Senica 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Góly: 6. Beňadik (Holúbek, Sibert) v pres. , 28. Lelkeš (Molnár, Bartík), 29. Žila (Sibert, Thomka), 48. Bartík (Lelkeš, Chromý) v pres. - 43. Lobotka (Branislav Rehuš, Rusňák) v pres. , 51. Lobotka (Döme), 60. Šimek (Döme)
Vylúčenia: 8:8 na 2 min. , navyše Lelkeš 10 NESPH, Paulík 20+10 NESPH.
Presilovky: 2:1.
Rozhodovali: Krist - Štefik, Vojtek